Mgr. Lucie Kovářová

Lucie vystudovala jednooborovou magisterskou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Už v průběhu studia se zabývala trénováním různých oblastí soft a leadership skills. Školila studenty, úředníky, výrobní mistry i management. V letech 2006 – 2011 se Lucie pohybovala v oblasti firemního vzdělávání, manažerské psychologie, koučování a rozvoje leadership dovedností.

Pracovala v několika nadnárodních firmách. V průběhu svého působení v O2 strávila 6 měsíců na centrále Telefonica v Madridu. V letech 2007 – 2008 se účastnila v Institutu systemické zkušenosti (ISZ) výcviku koučování. Asi to bylo právě koučování, co ji přivedlo „zpátky ke kořenům“. Při práci s jednotlivci spolu často naráželi na to, že klient sice rozumí současné situaci, ví, dokáže i chce uskutečnit nutné změny, ale je v nějaké „pasti“, díky lidem okolo, kteří spolu s ním danou situaci vytvářejí. To Lucii dovedlo zpátky do ISZ na výcvik práce s párem, rodinou a skupinou. Tento výcvik ukončila v listopadu 2012 a od prosince 2012 nastoupila do tzv. „velkého psychoterapeutického výcviku“ – pro lepší představu, je to 5 letý výcvikový program srovnatelný s přípravou na druhou atestaci u lékařů. Zpětně si Lucie velmi cení těch mnoha let , které strávila ve velkých firmách, tak trochu mimo psychologii. Dalo jí to možnost na vlastní kůži si vyzkoušet svět svých koučovaných klientů, svět velkých korporací se vším co přináší – tlak na výkon, povinnou image, okouzlení vlastním úspěchem, důsledky doma i na vlastním těle. Přesto tento svět v pravou chvíli ráda opustila. Umožnilo mi to skloubit své dvě lásky – psychoterapii a koučování spolu s láskou ke psům.

Lucie v rámci své praxe spolupracuje se svými psy, kteří psychoterapiii dokážou posunout na ještě úplně jiný level.

Má malého syna, který Lucii denně trénuje v trpělivosti, výdrži a toleranci, aby pro vás byla tím nejlepším terapeutem 🙂 Jako nás všechny, i Lucii posunulo rodičovství na cestu nikdy nekončícího osobnostního rozvoje a vzdělávání v oblastech konvenčních i alternativních.

Visit Us On Facebook