Konzultace

S ČÍM SE NA NÁS MŮŽETE OBRÁTIT?

Obecně se zabýváme problematikou neurovývojových poruch u dětí od narození do 18 let. Nejčastěji pak s klienty řešíme:

 • zorientování se v problematice neurovývojových poruch a možnostech péče o tyto děti
 • získání prvních ucelených, a pro vás využitelných, informací po získání diagnózy
 • vysvětlení zpráv a odborných posudků od lékařů a specialistů
 • konzultace aktuálně nastavené komplexní péče
 • doporučení a kontakty na kvalitní pracoviště péče o děti s NVP
 • výchovu a vzdělávání dětí s NVP (obecně)
 • začlenění do vrstevnické skupiny/třídy v rámci inkluze
 • obecné nastavení péče o děti s NVP
 • možnosti terapie dětí s NVP
 • obecné postupy pro rozvoj oslabených oblastí
 • konkrétní problémy, které rodiče dětí s NVP potřebují řešit

Nabízíme konzultace a poradenství v oblasti výchovy, vzdělávání a péče o děti s neurovývojovými poruchami.  Máme stabilní tým odborníků se širokým mezioborovým přesahem a úzce spolupracujeme s řadou externích specialistů na danou problematiku, díky čemuž dokážeme poskytovat odbornou konzultační a poradenskou činnost v opravdu širokém rozsahu a v případě potřeby předáme kontakt na specialistu v dané problematice. Konzultace je koncipována jako jednorázová nebo občasná služba, většinou bez přítomnosti dětí.

Konzultační a poradenské služby poskytujeme osobně v našem centru komplexní péče v Kralupech nad Vltavou, online i telefonicky.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI KONZULTACÍ A KOMPLEXNÍ PÉČÍ?

Komplexní péče je cílená a opakovaná činnost, ať už probíhá v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu. Konzultace je jednorázová nebo občasně se opakující služba, při které se schází rodič a terapeut, téměř vždy bez přítomnosti dítěte – pouze nad papíry a situací. Děti přichází, pokud to vyžaduje konzultovaná situace – toto si domlouvá rodič s terapeutem dopředu. Často tyto služby využívají rodiče, kteří se nově dozvěděli diagnózu svého dítěte a hledají relevantní a ucelené informace k nové životní situaci nebo rodiče, kteří chtějí zkonzultovat správnost aktuálního nastavení výchovy, vzdělávání a terapie.

JAK PROBÍHÁ KONZULTACE?

Po zaslání přihlášky obdržíte email s přístupovými údaji do klientské zóny, kde se přes rezervační systém můžete objednat k vybranému terapeutovi. Při přihlášení prosím uveďte, zda máte zájem o spolupráci formou osobních setkání v centru komplexní péče v Kralupech nad Vltavou nebo o online či telefonickou formu komunikace. Vždy je nutné objednat se na konkrétní den a hodinu. Online komunikace probíhá přes Skype nebo ZOOM. Telefonické komunikace pak probíhá formou klasického hovoru. Konzulzace jsou v délce 30, 60 nebo 90 minut – požadovanou délku uveďte vždy při objednání na konkrétní termín – o délce konzultace se poraďte s terapeutem, ke kterému se budete na konzultaci objednávat – je uveden v mailu, který Vám dorazí po odeslání přihlášky.

Visit Us On Facebook